پاتوق جوانان
سایت علمی ، فرهنگی ، سیاسی ، دفاعی

افسران - یه مدیــنه، یه بقیعـــه... یه امامی که حـــرم نداره
دلم هوای بقیع دارد و غم صادق
عزا گرفته دل من ز ماتم صادق
دوباره بیرق مشکی به دست دل گیرم
زنم به سینه که آمد محرم صادق
سلام من به بقیع و به تربت صادق
سلام من به مدینه، به غربت صادق.............
شهادت امام جعفر صادق علیه السلام بر تمامی شیعیان تسلیت ..........
آقا به جان مادرت ما را دریاب ..
 

ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1394برچسب:, :: 23:5 :: توسط : محمد مهدی محسنی

افسران - عکس خانوادگی
من و بابا و مامانیم همین الان یهویی............... بچه ها ببخشید برا خودمم زجر آوره ............اینجا سوریه است
 
 

ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1394برچسب:, :: 23:5 :: توسط : محمد مهدی محسنی

افسران - قابل
این "کدخدا"ی "قابل اعتماد" دیوانه ای بیش نیست

ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1394برچسب:, :: 23:5 :: توسط : محمد مهدی محسنی

افسران - تصویر نوشته های زیبا

ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1394برچسب:, :: 23:5 :: توسط : محمد مهدی محسنی

نوع گريم و لباس‌هاي بازيگران نمايشنامه «پينوكيا» آنقدر زننده و غيرقابل توجيه است كه هيچ تفاوتي نسبت به اجراي همين نمايش توسط بازيگران غيرمسلمان و در كشوري غير از كشور خودمان- كه رعايت حدود و الزامات شرعي واجب و ضروري نيست- ندارد.

صراط: نمايش «پينوكيا» نوشته «استفانو بنني» نويسنده، شاعر و روزنامه‌نگار ايتاليايي، پنج‌شنبه(15 مرداد) به كارگرداني شهره سلطاني در تماشاخانه ايرانشهر و البته با گريم و ظاهر زننده بازيگران زن حاضر در آن روي صحنه رفت.

اين نمايشنامه به تبع اينكه خالقي اروپايي و مشخصات ايتاليايي به اسم «استفانو بنني» دارد، طبيعي است كه فضا و ميزانسن‌هايي با رويكرد و جهان‌بيني خالقش داشته باشد. اما نوع گريم و لباس‌هاي بازيگران اين نمايشنامه آنقدر زننده و غيرقابل توجيه است كه هيچ تفاوتي نسبت به اجراي همين نمايش توسط بازيگران غيرمسلمان و در كشوري غير از كشور خودمان- كه رعايت حدود و الزامات شرعي واجب و ضروري نيست- ندارد. استفاده بازيگران زن اين تئاتر از كلاه‌گيس‌هايي به شدت طبيعي! و نوع پوشش ظاهريشان آنقدر طبيعي است كه واقعي به نظر مي‌رسند! سياوش طهمورث چند وقت پيش ضمن ابراز انتقاداتي درباره حوزه مديريتي تئاتر كشورمان گفته بود «در اين چند سال اخير برخي از دوستان به اسم كار مدرن مزخرفاتي روي صحنه مي‌برند كه شرم‌آور است.

شما اول مدرنيته را تعريف كن بعد كار مدرن انجام بده.» گذشته از نكات درست و دقيقي كه در اظهارات طهمورث وجود دارد، مي‌توان همين گفته وي را با شمايل اجراي نمايشي مثل «پينوكيا» و ظاهر غلط‌انداز و زشت بازيگران زن اين نمايشنامه تطبيق داد. البته استفاده از اين نوع گريم و ظاهر در چند وقت اخير كه ظاهراً يك كشف جديد! براي بستن دهان قانون و منتقدان محسوب مي‌گردد، مصاديق و نمونه‌هاي بسيار زيادي در حوزه تئاتر و ظاهر بازيگرانش به خصوص بازيگران زن پيدا كرده است. در اين نمايش شهره سلطاني و پرستو گلستاني به عنوان دو بازيگر زن حاضر در نمايش سعي كرده‌اند آنقدر ظاهري شبيه به اصل نمايش بگيرند كه فراموش كرده‌اند قرار است اين كار براي مخاطب ايراني و در كشور ايران اسلامي روي صحنه برود و اجرا شود!
 

قبح‌شكني در تئاتر به اسم گريم +عکس

منطق اين استدلال تعميم و تبيين داشتن نگاه دگم نسبت به نمايشنامه‌هاي خارجي نيست. بلكه منظور اين است كه وفاداري به متن بسيار مهم‌تر است و ارجحيت دارد به ظاهرسازي! چه اينكه اگر قرار باشد بگوييم در اين نمايش از كلاه‌گيس‌هايي استفاده شده كه فرقي با موهاي واقعي بازيگر زن نمايشنامه ندارد! مي‌شود از فردا ديگر خانم‌هاي جامعه نيز با به سر كردن كلاه‌گيس و به بهانه اينكه گريم و پيرايش است به خيابان‌ها بيايند! نكته اينجاست كه متأسفانه به اسم تئاتر در برخي از سالن‌هاي نمايش متعلق به زير مجموعه‌هاي وزارت ارشاد، كارهايي روي صحنه مي‌رود كه انگار غايت و هدفي جز تقليد و بازتوليد رفتارهاي خلاف اخلاق و شرع موجود در نمايشنامه آن هم به اسم وفاداري به متن و چنين بهانه‌هاي بلاوجهي نداشته و ندارد.


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1394برچسب:, :: 22:56 :: توسط : محمد مهدی محسنی

فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش(دافوس) گفت: ما در این دانشگاه ترجمه متون خارجی را تا حدود زیادی تعلیق کردیم و در راستای اهداف آموزشی خود سعی داریم بیشتر از تجربیات پیشکسوتان دفاع مقدس استفاده کنیم.

 امیر سرتیپ دوم ولی وند، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش(دافوس) در مراسم گرامیداشت هشتادمین سالگرد تأسیس این دانشگاه گفت: ما در این دانشگاه ترجمه متون خارجی را تا حدود زیادی تعلیق کردیم و در راستای اهداف آموزشی خود سعی داریم بیشتر از تجربیات پیشکسوتان دفاع مقدس استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی ارتش، او در ادامه با بیان اینکه تلاش ما بر این بوده که اعتبار علمی دافوس را افزایش داده و جایگاه آن را ارتقا بدهیم، افزود: به لطف خداوند و با همت و تلاش استادان و دانشجویان این دانشگاه و حمایت سلسله مراتب فرماندهی، دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش از طرف وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان یکی از مطمئن ترین و سالم ترین دانشگاه های کشور شناخته شده است.

وی در ادامه افزود: در مسیری که گام برداشته ایم سعی کرده ایم اصلاحاتی را در روند آموزشی دانشگاه بر مبنای نیاز واقعی صحنه جنگ و نبرد ایجاد نماییم.
فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در ادامه گفت: البته ما از علم و تحصیل دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور و نیز دانشجویانی که از ایران به کشورهای دوست مانند پاکستان، چین، روسیه، مالزی و عمان اعزام می شوند نیز بهره لازم را می بریم.

وی همچنین گفت: ما در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش از اعضای هیئت علمی دانشگاه های معتبر کشور به خوبی استفاده نموده و سعی در توسعه فضاهای آموزشی و پشتیبانی آموزشی دافوس داریم.

در پایان این مراسم از فرماندهان اسبق و پیشکسوتان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش تقدیر به عمل آمد.        

امیر ولیوند در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: طی 2 سال اخیر گروه جنگال و سایبری با توجه به تغییرات صحنه نبرد طراحی شده و پژوهشکده عالی جنگ نیز در سال گذشته مصوب شد که تاثیر زیادی در رشد علم و حوزه نظامی‌گری دافوس خواهد داشت.


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1394برچسب:, :: 22:56 :: توسط : محمد مهدی محسنی

 فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) با بیان اینکه آسمان ایران امن‌ترین آسمان جهان است، گفت: پدافند هوایی ایران گوش به فرمان مقام معظم رهبری و کاملاً آماده است.

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در مراسم یادواره 141 شهید والامقام در مسجد جامع کلاچای با اشاره به جنگ تحمیلی ایران اظهار کرد: شهدا با نثار جان خود در دوران هشت سال دفاع مقدس اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور در اختیار دشمن قرار گیرد.

وی با بیان اینکه جوانان امروز، در دوران انقلاب و دفاع مقدس حضور نداشته ‌اند، افزود: باید تلاش کنیم اهداف و آرمان‌های شهدا، امام راحل و انقلاب را به نسل جوان منتقل کنیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) خون شهدا را موجب آمرزش گناهان آنها دانست و متذکر شد: شهدای ما داغ بر دل خانواده‌های خود نیستند بلکه مرهمی بر دل تمام ملت ایران و داغ بر دل ننگین آمریکا و صهیونیسم هستند.

اسماعیلی با تصریح بر اینکه امروز ایران توانسته روی پای خود بایستد و صاحب موشک‌های دوربرد و رادارهای قوی برای رصد دشمن شود