پاتوق جوانان
سایت علمی ، فرهنگی ، سیاسی ، دفاعی

 

این جریانات را که نگاه می کنم یاد پاوه می‌افتم و پیام امام که معجزه کرد و پاوه رو نجات داد ...

عراق یک امام خمینی کم دارد ...

اگر امروز امام خامنه‌ای، فرمان دهد؛ عراق را حفظ کنید ...

ارتش داعش که هیچ، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد ...


ارسال شده در تاریخ : 27 خرداد 1393برچسب:, :: 22:45 :: توسط : محمد مهدی محسنی

افسران - لزوم از کار انداختن اتاق فرمان سایبری تروریست‌ها
 

 

 

 


روشی که این روزها در حمله گروهک داعش به عراق خود را نشان می دهد. یکی از بزرگ ترین روش های موثر در پیروزی ها این است که جامعه و منطقه هدف، پیش از شروع جنگ منفعل شده و بازنده لقب بگیرد. داعش طی روزهای گذشته با شلوغ سازی رسانه ای و جنگ سایبری پیش از حمله به هر منطقه ای سعی داشته مردم آن منطقه را به هراس اندازد و در دنیای خارج اینگونه القا کند که به سرعت به همه اهداف سیاسی و ایدئولوژیک خود می رسد. با این روش تعدادی از مردم ترجیح می دهند که برای نجات خود و خانواده محل مورد هدف داعش را ترک کنند. حال اگر این روش با همکاری و خیانت داخلی هماهنگ باشد بخش قابل توجه ای از اهداف داعش برایشان به دست خواهد آمد.
روش اصلی داعش در عراق پروپاگاندایی است و بیش از آنکه در دنیای واقعیت وجود داشته باشد در رسانه ها جولان داده می شود. در این بخش از جنگ سایبری که به نظر می آید مدیریت آن در اختیار تیم های حرفه ای خارج از منطقه است،‌ به گونه ای نوع حمله و تصرف شهرها را یکی یکی پوشش می دهد و در دنیا پمپاژ می کند که انگار گروهک داعش در هر یک ساعت یک شهر بزرگ عراق را تصرف کرده و به زودی با تصرف پایتخت دولت را سرنگون کرده و با در اختیار گرفتن شهرهای حساس و مذهبی همچون کربلا و نجف، ‌نه تنها خلافت مورد نظر خود را تاسیس می کند بلکه دنیای شیعه را به حالت انفعال در خواهد آورد. این در حالی است که شاهدان عینی اذعان دارند که زندگی در شهرهای نجف، کربلا و ... بسیار عادی است.
ضمن اینکه ارتش عراق اگر چه همچون ارتش سوریه از یکدستی فکری و نظامی برخوردار نیست اما توانسته است مناطق حساسی از شهرهای موصل، ‌تکریت و... را بازپس گیرد. مسئله بعدی نیز این است که داعش با عملکرد وحشیانه خود باعث شده تا حلقه های گوناگونی از مخالفان علیه آن شکل بگیرد که در داخل عراق و برخی از کشورهای منطقه خواهان جنگ، سرکوب و شکست این گروهک هستند.
در این میان مسئله اصلی این است که در جنگ با داعش پیش از آن که رویارویی مستقیم صورت بگیرد باید در مبارزه سایبری و پروپاگاندایی علیه آن پیروز شد و اتاق فرمان رسانه ای آن را از کار انداخت. بنابراین جامعه رسانه ای نیز باید محتاط باشد تا در دام روانی جنگ سایبری که داعش را حمایت و هدایت می کند، نیفتد.


ارسال شده در تاریخ : 27 خرداد 1393برچسب:, :: 22:45 :: توسط : محمد مهدی محسنی

سلام علیکم بارها از شما و منبری های مقلدان شما شنیده ام که یکی از بزرگترین خیانت های جمهوری اسلامی و رهبران آن به جهان تشیع، حمایت از سنی های کشور فلسطین و سوریه و فارغ شدن از بلاد و بقاع متبرکه شیعه است، بارها شنیده ام که اعلام داشته اید بجای مسجد الاقصی باید به فکر مبارزه با غاصبان و مخربان قبرستان بقیع بود، بارها شنیده ام که خیانت جمهوری اسلامی چرخاندن نگاه ها از کربلا به قدس است، امروز کربلا این قطب عالم تشیع و دیگر اماکن متبرکه کشورِشیعه نشین عراق و هزاران زن و مرد شیعه عراقی در معرض خطر جدی گروه سنی های تکفیری داعش قرار دارند بنده به عنوان یک بچه شیعه از شما منادی و مدعی حفظ و حراست از اصول اصیل شیعی و پاسدارِحرم های متبرک ائمه اطهار(ع)!، عاجزانه درخواست و مطالبه می نمایم با صدور فتوای جهاد علیه این سنی های تکفیری خیل طرفداران و مقلدانتان را که سال هاست با قمه زنی- بنا به استدلال خودتان- روحیه جهادی و حماسی خود را حفظ کرده اند، به عراق گسیل دارید تا از اصول و خطوط قرمز شیعه! دفاع نمایند. امید است علت سکوت این چند روزه شما تدوین متن چنین حکمی بوده باشد چرا که سکوت در این شرایط ممکن است توسط طرفداران جمهوری اسلامی دلیلی بر طبل تو خالی بودن ادعاهای قبلیتان جلوه داده شود! بی صبرانه منتظر حضور شما، مقلدان و اقوامتان در این جهاد فی سبیل الله هستیم                       

 
 
افسران - جناب آقای سید صادق شیرازی
 

ارسال شده در تاریخ : 27 خرداد 1393برچسب:, :: 22:45 :: توسط : محمد مهدی محسنی

خداوند سران داخلي فتنه را هدايت ـ وگرنه لعنت ـ کناد که نگذاشتند چنين تصاوير شيريني را، در خرداد 1389، ببينيم و خوش‌خوشانمان شود.


ارسال شده در تاریخ : 27 خرداد 1393برچسب:, :: 22:45 :: توسط : محمد مهدی محسنی

افسران - روایت شهادت نو عروسی که دست از امام و انقلاب بر نداشت ...

ارسال شده در تاریخ : 27 خرداد 1393برچسب:, :: 22:45 :: توسط : محمد مهدی محسنی

 

شفق، موشکی هوشمند است که با استفاده از جستجوگر IIR روی هدف خود قفل می‌کند و با برد 8 تا 10 کیلومتر، سرعت آن 2 تا 2.7 ماخ است. این موشک 60 کیلوگرمی توانایی نفوذ 1 تا 1.5 متر در انواع زره تانک و شناور را دارد و دقت اصابت آن 30 سانتیمتر مربع در فاصله 10 کیلومتر است.


ارسال شده در تاریخ : 27 خرداد 1393برچسب:, :: 22:45 :: توسط : محمد مهدی محسنی

 

امیر سرتیپ حیدری، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که این نیرو تمام تحولات عراق را رصد می‌کند، اظهار کرد: ما این آمادگی را به لحاظ نظامی داریم که هر موقع فرمانده کل قوا و فرماندهان ارتش اجازه دهند به وظیفه و تکلیف قانونی خود عمل کنیم.


ارسال شده در تاریخ : 27 خرداد 1393برچسب:, :: 22:45 :: توسط : محمد مهدی محسنی

 یکی از باز نشسته ارتش  که  سابقه دوستی دیرینه با  من داشت  پس از مدت ها  همدیگر را در جمعی  دیدیم  و پی از حال و احوال از خاطرات بسیار جالب و شیرین همکار شهیدش غنی زاده در مبارزه با طاغوت و حماسه آفرینی در دفاع مقدس برایم تعریف کرد   حسابی  مرا و خودش را به وجد آورد .وی همچنین گفت  شهید غنی زاده   وصیتنامه ای  دارد که من هر وقت آن را می خوانم اشکم جاری میگردد و احساس میکنم  شهید غنی زاده  ما را آنجا یاد میکند البته   من هم پس از خواندن وصیت نامه  چنین احساسی دست دادم نوشتن خاطرات شهید غنی زاده برایم امکان نداشت  ولی وصیت نامه اش  آوردم.

 تصویر شهید

                

"بسم رب الشهداء و الصالحین"

"خدایا تو را شکر می کنم که تو دعوتم کردی و من بدستور تو و برای رضای تو و برای رسیدن بتو و درک جوارت لبیک گفتم، امر کردی بیا، انتخاب کردی، اشعه هائی از مقام وقرب و مهر و محبت خود را تاباندی، کرامت نشان دادی، امتحان کردی و میکنی،این من نبودم که لبیک گفتم منی نبود همه چیز توئی،تو خواستی بیایم و آمدم و امر کردی و شد و آمدم و بودنم و نبودنم با تست آمدم تا با گریاندن و گریستن به ذلت خود و خندان به عفوت و چشاندن لذت شهادت و راز و نیاز قبل از وصل و درک معرفت خود نائل کنی،ارسال شده در تاریخ : 16 خرداد 1393برچسب:, :: 18:1 :: توسط : محمد مهدی محسنی

 

آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی تصریح کرد: گاهی انسان با غفلت فراموش می کند خداوند ناظر و حاضر بر اعمال اوست.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت الله علوی گرگانی  در دیدار اساتید دانشگاه تفرش با وی با تاکید بر رعایت تقوای الهی در زندگی طبق آیات الهی در قرآن کریم گفت: علم و تقوای الهی باید در کنار یکدیگر باشد و کسب علم و دانش بدون تقوا ارزشی ندارد.

 این استاد برجسته حوزه افزود: خداوند در قرآن کریم انسان را به رعایت تقوا دعوت کرده است؛ چرا که تقوا زمینه دوری از خطا و گناه را در انسان فراهم می کند.

 وی غرور و کبر را یکی از آسیب های مهم در تحصیل علم برشمرد و عنوان کرد: تحصیل دانش و ارتقای مقام علمی نباید موجب غفلت و غرور در انسان شود از این رو در مسیر کسب علم نباید اصالت خود را از یاد ببریم و دچار غرور شویم.

 ایشان اظهار کرد: انسانی که در امور زندگی، خدا را فراموش کند در حقیقت خود را از یاد برده است، پس با تقوای الهی از یاد خدا غافل نشویم و تقوا را فراموش نکنیم.

 علوی گرگانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اعمال انسان در آخرت مورد حسابرسی قرار می گیرد، تصریح کرد: دنیا زودگذر و عمر انسان محدود است و حتی اگر عمری به بلندی عمر نوح هم داشته باشیم روزی عمر به پایان خواهد رسید و با فرا رسیدن مرگ همه اعمال انسان در آخرت مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.

 وی خاطرنشان کرد: قبل از آنکه مرگ فرا برسد باید به محاسبه اعمالمان بپردازیم و با توبه به درگاه الهی و توجه به تقوا در زندگی، آخرت خود را آباد کنیم و بدانیم که موعد و زمان مرگ مشخص نیست و انسان باید همواره خود را برای آخرت آماده کند و برای چنین سفری توشه مهیا سازد.

 این استاد برجسته تاکید کرد: خداوند ناظر بر اعمال انسان است و هیچ عملی از خداوند پوشیده و پنهان نمی ماند، اما گاهی انسان با غفلت، خدا را از یاد می برد و فراموش می کند که خدا همواره حاضر و ناظر بر اعمال بشر است.ارسال شده در تاریخ : 16 خرداد 1393برچسب:, :: 18:1 :: توسط : محمد مهدی محسنی

 
بیش از 150 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای از رئیس مجلس، کمیسیون های اصل نود و کارشناسان دیوان محاسبات کشور به خاطر پیگیری رانت 650 میلیون یورویی تقدیر کردند و پیگیری این پرونده را با سرعت و دقت خواستار شدند.
 

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی بیش از 150 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات رئیسه مجلس از سرعت عمل کارشناسان و حسابرسان دیوان محاسبات در رسیدگی به رانت 650 میلیون یورویی در واردات کالاهای اساسی تشکر کردند و از کمیسیون اصل نود، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و کمیسیون اقتصادی تقاضا کردند با سرعت و دقت بیشتری به موضوع رسیدگی کرده و آن را پیگیری کند.ارسال شده در تاریخ : 16 خرداد 1393برچسب:, :: 18:1 :: توسط : محمد مهدی محسنی

خبرگزاری فارس: جبریل رسید و ذکر اقرا آورد/ بر مردم مرده ناگهان جان بارید

 

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس،‌ سیدحبیب حبیب پور از شاعران کشورمان به مناسبت فرا رسیدن مبعث پیامبر اکرم (ص) چند رباعی سروده است. این رباعیات به شرح زیر است

در غار حرا بود که باران بارید

برقی آمد - و نور ایمان بارید

جبریل رسید و ذکر اقرا آورد

بر مردم مرده ناگهان جان بارید

2.

از ساغر مصطفی صفا می‌خواهم

"اقرأ اقرأ "من از حرا می‌خواهم

ای غنچه پر خنده هستی، احمد!

لبخند تو را روز جزا می خواهم

3.

دلخسته شدی ـ صبر و توانت دادیم

لب تشنه شدی ـ  آب روانت دادیم

در سجده شدی ـ عرش نصیبت کردیم

در غار که بودی ـ آسمانت دادیمارسال شده در تاریخ : 16 خرداد 1393برچسب:, :: 18:1 :: توسط : محمد مهدی محسنی

بوی سیب حسینی

از آسمان خدا بوی سیب می آید . . .

به گمانم امروز حسین فاطمه (ع) به دنیا می‌آید ...

میلاد حضرت عشق بر تمامی دوستان مبارک.ارسال شده در تاریخ : 16 خرداد 1393برچسب:, :: 18:1 :: توسط : محمد مهدی محسنی

هلی کوپتر نیرو دریایی


ارسال شده در تاریخ : 16 خرداد 1393برچسب:, :: 18:1 :: توسط : محمد مهدی محسنی

پدافند

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عصر دیروز در حاشیه مراسم رونمایی از مجموعه کتابهای تاریخچه سپاه با نام «سپاه در گذر انقلاب» گفت: سپاه نهاد معتبری است که معادلات سیاسی و امنیتی را در سطح منطقه و جهان می‌تواند جابجا کند.ارسال شده در تاریخ : 16 خرداد 1393برچسب:, :: 18:1 :: توسط : محمد مهدی محسنی

الهم عجل لولیک الفرج و احفظ قائدنا الامام خامنه ای (س) بحق الحسین ابن علی (ع)ارسال شده در تاریخ : 16 خرداد 1393برچسب:, :: 18:1 :: توسط : محمد مهدی محسنی

در زمانهای گذشته، پادشاهی تخته سنگ را در وسط جاده قرار داد و برای این که عکس العمل مردم را ببیند، خودش را در جایی مخفی کرد. بعضی از بازرگانان و ندیمان ثروتمند پادشاه بی تفاوت از کنار تخته سنگ می گذشتند؛ بسیاری هم غرولند می کردندکه این چه شهری است که نظم ندارد؛ حاکم این شهر عجب مرد بی عرضه ای است و ... با وجود این هیچکس تخته سنگ را از وسط بر نمی داشت.نزدیک غروب، یک روستایی که پشتش بار میوه و سبزیجات بود ، نزدیک سنگ شد. بارهایش را زمین گذاشت و با هر زحمتی بود تخته سنگ را از وسط جاده برداشت و آن را کناری قرار داد. ناگهان کیسه ای را دید که زیر تخته سنگ قرار داده شده بود. کیسه را باز کرد و داخل آن سکه های طلا و یک یادداشت پیدا کرد. پادشاه در آن یادداشت نوشته بود :

" هر سد و مانعی می تواند یک شانس برای تغییر زندگی انسان باشد."


ارسال شده در تاریخ : یک شنبه 11 خرداد 1393برچسب:پاتوق جوانان, جملات ناب, :: 23:9 :: توسط : محمد مهدی محسنی

آخرین مطالب
نويسندگان
پيوندها

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 338
بازدید دیروز : 197
بازدید هفته : 1321
بازدید ماه : 1321
بازدید کل : 118293
تعداد مطالب : 2393
تعداد نظرات : 191
تعداد آنلاین : 1


استخاره آنلاین با قرآن کریم


فال حافظ

href=

كد موسيقي براي وبلاگ

دوست قرآنی