پاتوق جوانان
سایت علمی ، فرهنگی ، سیاسی ، دفاعی

افسران - مادر صیاد دلها به صیادش پیوست


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:36 :: توسط : محمد مهدی محسنی

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پی اظهارات حسن عباسی، از شکایت این نیرو علیه عباسی خبر داد.حسن عباسی در سخنانی گفته است که اگر کشور را آب ببرد، ارتش در پادگان‌هاست و کار خودش را می‌کند و کاری ندارد.
در روزهای گذشته حسن عباسی با اشاره به قدرت سپاه و بسیج، اظهاراتی را در جهت تضعیف ارتش بیان کرده بود که گفته‌های این سخنران جنجالی باعث واکنش صریح امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش شد.
واکنش به اظهارات نسنجیده یک سخنران اصولگرا علیه ارتش/ماجرا چه‌بود؟
 
 امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نزاجا گفته است در صورتی که حسن عباسی معذرت‌خواهی نکند، باید در دادگاه پاسخگو باشد.
 
اگر حسن عباسی عذرخواهی نکند، به دادگاه احضار می‌شود
 
 فرمانده نیروی زمینی ارتش در واکنش به این اظهارات حسن عباسی اظهار کرد: او باید هر چه سریع‌تر از ارتش جمهوری اسلامی و مردم ولایت‌مدار ایران اسلامی عذرخواهی کند و در غیر این صورت باید در مراجع قضایی پاسخگو باشد.
 
امیر احمدرضا پوردستان در جریان دیدار با جانبازان قطع‌نخاعی دفاع مقدس در مشهد به اظهارات حسین عباسی واکنش نشان داد و گفت: مدیریت حقوقی نیروی زمینی دادخواستی علیه حسین عباسی تهیه کرده و به زودی وی توسط دادگاه احضار خواهد شد تا پاسخگوی اظهارات خود باشد. گفته‌های ایشان سخنان نسنجیده‌ای است که بدون شناخت و آگاهی از شرح وظایف سازمان‌ها و نیروها بیان شده است. 
 
بزرگ‌ترین خطای استراتژیک
 
 سایت عصرایران هم با اشاره به سخنان نسنجیده حسن عباسی که خود را یک استراتژیست می‌خواند، از او و اظهارات حاشیه‌سازش انتقاد کرده و آورده است: اظهارات آقای حسن عباسی درباره ارتش موجی از انتقادات علیه این نظریه‌پرداز جناح راست را باعث شده است.
 
درباره سخنان واقعاً نسنجیده عباسی، نکات زیر قابل تأمل است: وی این سخنان را در مقام مقایسه بین سپاه و ارتش به زبان آورده است و این، بزرگ‌ترین خطای استراتژیک است، چراکه ارتش و سپاه، دو بال دفاعی کشور هستند و مقایسه و ترجیح یکی بر دیگری، قطعاً منطبق با خردمندی نیست.
 
 جفای بزرگ به ارتش و ارتشیان است که یک صاحب تریبون، با کمال صراحت بگوید که اگر کشور را آب ببرد، صدای ارتش درنمی‌آید.دادن چنین نسبت بی‌شرمانه‌ای به ارتش در حالی است که هنوز ارتشیانی که در ۸ سال دفاع مقدس رشادت‌ها کردند، در قید حیات هستند و هنوز پنجشنبه‌های هر هفته، خانواده‌های ۴۸ هزار شهید ارتشی، سر مزار عزیزانشان می‌روند و با آب دیده و گلاب، آرامگاه آنان را شست‌وشو می‌دهند.
 
واقعاً آقای عباسی اگر عذرخواهی نکند، چگونه می‌تواند در چشمان خانواده‌های شهدای ارتش نگاه کند و بگوید که اگر کشور را آب ببرد صدای ارتش درنمی‌آید؟!
 
ارتش جمهوری اسلامی ایران، همان ارتشی است که در کمتر از نصف روز بعد از حمله عراق به کشورمان، با ۱۴۰ فروند هواپیمای جنگی به دشمن حمله کرد و پایگاه‌های هوایی الرشید بغداد، کوت در استان العماره، موصل در استان نینوا، ناصریه در استان ذیقار، شعیبه در استان بصره، پایگاه هوایی کرکوک در استان کرکوک، پایگاه‌های هوایی حبانیه شامل دو پایگاه تموز و هضبه در غرب بغداد، پایگاه هوایی ام‌القصر، فرودگاه بین‌المللی بغداد و فرودگاه المثنی را در هم کوبید.
 
هر دو باند پروازی پایگاه کرکوک، پالایشگاه‌های نفت کرکوک و بصره، فرودگاه حبانیه شمالی، فرودگاه المثنی، پل‌های ارتباطی تنومه و بصره و چاه‌های نفت باباگرگر و مخازن نفت موصل و تأسیسات گازی کرکوک، تنها قسمتی از خسارت‌های وارد به عراق بود.
 
با انجام این عملیات، نیروی هوایی عراق بیش از ۵۵ درصد از توان خود را از دست داد و تا مدت‌ها پایگاه‌های هوایی آنان قادر به استفاده از تمام یا بخشی از توان خود نبودند. پایگاه هوایی الرشید به عنوان یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های هوایی عراق، تا ۶۹ روز نتوانست عملیاتی شود.
 
این ارتش ایران بود که عملیات بی‌نظیر "H۳" را انجام داد و ده‌ها هواپیمای عراقی را در مرز اردن در هم کوبید و تمام تحلیلگران نظامی وقت را از این عملیات پیچیده و تاریخی انگشت به دهان کرد.این نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که در همان ابتدای جنگ، نیروی دریایی عراق را در هم کوبید و عراق را در تمام ۸ سال جنگ، از این نیروی راهبردی محروم کرد.انجام ده‌ها عملیات گسترده در جنگ تحمیلی به تنهایی با به همراهی سپاه، آیا می‌تواند از یاد ملتی برود که امنیت امروز خود را مرهون رزمندگان آن دوران هستند؟
 
آیا می‌توان از نقش ارتش به‌ویژه هوانیروز و شهید صیادشیرازی در عملیات مرصاد که بعد از جنگ صورت گرفت، غافل ماند؟آیا همین الان، ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، از مرزهای کشور پاسداری نمی‌کند؟انصاف نیست ارتشی که همه ما مدیونش هستیم و قرار است در روز مبادا مدافع امنیت مردم باشد، چنین با بی‌انصافی مورد حمله قرار گیرد.
 
تضعیف نیروهای مسلح کشور، فارغ از این که نامشان ارتشی باشد یا سپاهی، قطعاً به نفع کشور نیست و امیدواریم آقای حسن عباسی نیز به‌موقع عذرخواهی کند.
 
واکنش خبرنگار صداوسیما و فرزند افسر بازنشسته ارتش
 
یک خبرنگار صداوسیما نیز که فرزند یک افسر بازنشسته ارتش است، با انتشار متنی در فیسبوک و اینستاگرام، به سخنان نشنجیده اخیر حسن عباسی درباره ارتش واکنش نشان داد و نوشت: با افتخار و سربلندی معرفی می‌کنم؛ ایشون پدرم هستند، شخصیتی که سهمی هرچند کوچک در تاریخ پر افتخار کشور دارد، افسر بازنشسته ارتش، ارتشی پر از افتخارات معلوم و مغفول، برای من که زیر سایه یک ارتشی شرافتمند قد کشیده‌ام یکی از مقدس‌ترین واژه‌ها و معنای تمامی ارزش‌ها و صلابت کشورم همین ارتش است؛ ارتشی که این روزها تیغ نامهربانی‌ها چهره‌اش را خراشیده، آن هم از طرف کسی که با یدک کشیدن عنوان دکتر و استراتژیست اعتبار و آبرو می‌خرد، یعنی جناب آقای عباسی.
 
مجید اخوان در ادامه نوشته است: آقای عباسی! تو تعبیری از ارتش کردی که تاکنون از دشمن قسم‌خورده این کشور سراغ نداشتم، پس روی صحبتم تنها با توست؛ تویی که معتقدم معنای ارتش را نفهمیدی و چنین جسارتی به بخشی از بدنه کشور می‌کنی، که پدر من را هم در بر می‌گیرد، یک ارتشی، مدافع کشور، زخم‌خورده هشت سال جنگ، افسری شرافتمند، کسی که بیش از ۲۵۱ ماه از عمر و جوانیش را در گرمای ۶۱ درجه اهواز و اندیشمک و دزفول و شلمچه و در سرمای سوزان سنندج و سقز و بانه و قصر شیرین گذراند تا امثال تو امروز برایش رجز نخوانند.امثال پدر من بسیارند، یا در گوشه‌ای از این کشور یا در زیر خروارها خاک، کافیست چشمانت را باز کنی و کمی دورتر از میزی که روشن نیست به چه قیمتی بدست آورده‌ای را ببینی که اگر وجدان بیداری در پس آن نگاه باشد خواهد دید....جناب دکتر از ترکیه با تو سخن می‌گویم، ترکیه‌ای که حالا نه اعتباری برای سیاستمدارانش مانده نه آبرویی برای ارتشش؛ همان ارتشی که عنوان دومین ارتش قدرتمند ناتو را تا همین ۱۰ روز پیش یدک می‌کشید، می‌دانی از آن ارتش چه مانده؟ هیچ.از تو می‌پرسم میدانی تف انداختن جوان ۳۱ ساله بر صورت یک فرمانده ارتش یعنی چه؟ می‌دانی خواباندن یک نظامی با دستان بسته بر روی سینه و کف آسفالت یعنی چه؟ می‌دانی پخش تصاویر اسارت نظامی از تلویزیون کشورش آن هم در بدترین حالت پوشش لباس یعنی چه؟ یا دستبند زدن بر دستان ژنرال ارتش مقابل چشمان میلیون‌ها نفر؟ می‌دانی اخراج بیش از ۱۰ هزار نفر از پرسنل یک ارتش دیگر آبرو و حیثیتی برای آن میان مردمش باقی نمی‌گذارد؟ میدانی ارتش که شکست کمر امنیت کشور شکسته؟
 
وی در پایان نوشت: همه اینها را خوب می‌دانی اما بدان اگر امثال من وتو تف بر صورتمان نیفتاده و دست بسته کف خیابان نخوابیده‌ایم و ناموسمان همچون ناموس شیعه و سنی و ایزدی در بازار داعشیون به حراج گذاشته نشده به خاطر ایستادگی امثال پدر من و پدران این مرز و بوم است.جناب استراتژیست! ارتش همواره بیدار بوده و هست این شما هستید که خواب که نه بلکه خود را به خواب زده‌اید.

ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:36 :: توسط : محمد مهدی محسنی

افسران - کلام معصوم...


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:36 :: توسط : محمد مهدی محسنی

افسران - به مناسبت سالروز شهادت شهید عباس دوران


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:36 :: توسط : محمد مهدی محسنی

او هیچ وقت پپسی نمی خورد
در طول مدتی که من با عباس در آمریکا هم اتاق بودم او همیشه روزانه دو وعده غذا می خورد، صبحانه و شام. هیچ وقت ندیدم که ظهرها ناهار بخورد. من فکر می کنم عباس از این عمل دو هدف را دنبال می کرد.


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:36 :: توسط : محمد مهدی محسنی

افسران - پایگاهای نظامی امریکا اطراف ایران


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:36 :: توسط : محمد مهدی محسنی


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:36 :: توسط : محمد مهدی محسنی


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:36 :: توسط : محمد مهدی محسنی

سید حسن نصرالله گفت: از همه کشورهایی که در کنار مقاومت ایستادند و پشتیبانی تاریخی آنها از مقاومت، سپاس و قدردانی می کنیم.

 


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:36 :: توسط : محمد مهدی محسنی

فرمانده تیپ 65 نوهد در ادامه با اشاره به انتخاب تیم هوابرد کشورمان در مسابقات نظامی بین‌المللی روسیه به عنوان تیم برتر اراده آهنین از سوی وزیر دفاع روسیه خاطرنشان کرد: در جریان مسابقات نظامی روسیه 2016 داوران با در نظر گرفتن آیتم‌هایی از جمله نظم عملیاتی، عدم بروز خطای عملیاتی و همچنین انضباط و همکاری تیمی در میان تیم‌های مختلف شرکت‌کننده در مسابقات، ایران را به عنوان تیم برتر اراده آهنین انتخاب کردند و این عنوان از سوی وزیر دفاع روسیه به نمایندگان کشورمان اعطا شد.
 
ایران با هفت تیم منتخب و 168 نفر شرکت کننده در رشته های پامچه بیاتریون، سوگارو، هوابرد ، کوهستان، تهاجم دریایی، تک تیرانداز، غواصی عمیق در این مسابقات شرکت کردند.
امیر محمدحسن باقری در حاشیه مراسم استقبال از تیم های نظامی شرکت کننده در مسابقات نظامی روسیه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه آموزش و تجربه میادین بین المللی از دستاوردهای این مسابقات بود، اظهار داشت: توسعه دیپلماسی دفاعی بزرگترین دستاورد مسابقات نظامی روسیه بود که موجب آشنایی کارکنان نیروهای مسلح با قابلیت ها، تجهیزات و توانمندی دیگر کشورها است.
وی افزود: خوشبختانه به تمام اهداف از پیش تعیین شده در این مسابقات دست یافتیم و تجربه خوبی برای شرکت در سایر میادین بین المللی نظامی خواهد بود.
معاون آموزشی ستادکل نیروهای مسلح با رضایت‌بخش ارزیابی کردن نتایج بدست آمده توسط تیم نظامی کشورمان گفت: صرفنظر از رتبه های بدست آمده از هفت تیم شرکت کننده، پنج تیم جزو تیم های برتر بودند و یک تیم نیز موفق به کسب رتبه دوم شد.
 امیر باقری با بیان اینکه در جریان برگزاری این مسابقات به برخی تفاوت های آموزشی دست یافتیم تصریح کرد: بطور کلی تفاوت ها بسیار ناچیز بود اما به برخی نکات از جمله ترکیب مهارت های نظامی دست یافتیم که لزوم افزایش مهارت ها برای نظامیان را مشخص ساخت.

معاون آموزشی ستادکل نیروهای مسلح در پایان گفت: همکاران ما در این مسابقات خوش درخشیدند به طوری که رسانه های کشور میزبان نیز به این موضوع صحه گذاشتند.


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:36 :: توسط : محمد مهدی محسنی

تا به روی زندگی لبخند نزنی

زندگی به تو لبخند نخواهد زد 

این قانون الهی ست که هرچه بکاری همان را درو خواهی کرد

تا میتوانی خوبی بکار …


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:35 :: توسط : محمد مهدی محسنی

افسران - پایگاهای نظامی امریکا اطراف ایران


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:35 :: توسط : محمد مهدی محسنی

او هیچ وقت پپسی نمی خورد
در طول مدتی که من با عباس در آمریکا هم اتاق بودم او همیشه روزانه دو وعده غذا می خورد، صبحانه و شام. هیچ وقت ندیدم که ظهرها ناهار بخورد. من فکر می کنم عباس از این عمل دو هدف را دنبال می کرد. 


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:35 :: توسط : محمد مهدی محسنی

هاشمی رفسنجانی: معلمان آثار برجام را ببینند و بچه‌های مردم را توجیه کنند.

نمونه ای از توجیه کردن برجام

 


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:35 :: توسط : محمد مهدی محسنی


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:35 :: توسط : محمد مهدی محسنی

ترشی و شورهای خانگی سالم هم می توانند در صورت مصرف به اندازه برای سلامت بدن مفید باشند و از بروز بسیاری از بیماری های مزمن و مرگبار جلوگیری به عمل آورند.
 

ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:35 :: توسط : محمد مهدی محسنی

S300 تا پایان سال 95 به صورت کامل تحویل ایران می‌شود

محمدجواد جمالی نوبندگانی نماینده مردم فسا در گفت وگو با خبرنگارمجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  درباره آخرین وضعیت قرارداد سامانه دفاعی اس 300 میان ایران و روسیه، گفت: خوشبختانه شاهد این هستیم که دولت روسیه به تعهدات خود در اجرای قرارداد تحویل سامانه اس300 به خوبی عمل کرده است.

وی افزود:  براساس اطلاعات کسب شده، این سامانه به صورت کامل تا پایان سال 95 به ایران تحویل داده می‌شود. 
 
عضو هئیت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه قطعا اجرای کامل و درست قرارداد تحویل سامانه اس 300، به گسترش روابط و تعاملات ایران و روسیه در تمام جهات و موضوعات کمک شایانی می کند، تاکید کرد: این درحالی است که ما امروز شاهد سطح روابط استراتژیک دو کشور هستیم.


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:35 :: توسط : محمد مهدی محسنی


فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به نقش رسانه‌ها در شناساندن این نیرو به مردم گفت: زمانی که رسانه‌ها به صحنه آمدند، خبرنگاران توانستند مظلومیت نیروی دریایی ارتش را از بین ببرند و این نیرو را به خوبی در میان مردم بشناسانند.


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:35 :: توسط : محمد مهدی محسنی

سید حسن نصرالله گفت: از همه کشورهایی که در کنار مقاومت ایستادند و پشتیبانی تاریخی آنها از مقاومت، سپاس و قدردانی می کنیم.

 


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:35 :: توسط : محمد مهدی محسنی

افسران - با کسی تعارف نداریم


ارسال شده در تاریخ : 26 مرداد 1395برچسب:, :: 23:35 :: توسط : محمد مهدی محسنی

آخرین مطالب
پیوندهای روزانه