پاتوق جوانان
سایت علمی ، فرهنگی ، سیاسی ، دفاعی

 ما سالیان سال است با این جماعت روبرو هستیم و با افکار غربزده شان دست و پنجه نرم می‌کنیم؛ نه تنها ما، بلکه امام ما نیز بارها آنان را نصیحت می‌کرد اما به گوششان نمی‌رفت و اثر نداشت. هر گاه پیشرفت مادی غرب را بر سر جوانان این مرز و بوم می‌کوبیدند، امام (ره) به آنان نصیحت می‌کرد که جوانان را مأیوس نکنید و به جای به رخ کشیدن غرب، روح امید و خودباوری را در جوانان تقویت کنید؛ هر قدر آنان ساز نتوانستن را کوک می‌کردند امام با صلابت می‌فرمود جوانان ما می‌توانند. وقتی روشنفکران غربزده با حرص و ولع خواستار رابطه با آمریکا می‌شدند؛ امام به آنان هشدار می‌داد؛


ارسال شده در تاریخ : 13 مهر 1393برچسب:, :: 20:18 :: توسط : محمد مهدی محسنی

 

مراسم تجليل از خلبانان و پيشكسوتان عمليات"اولين پاسخ"/ نخستين خلبانان شهيد دفاع مقدس كه بودند؟

نخستين مراسم تجليل از خلبانان و پيشكسوتان شركت كننده در عمليات هوايي ۳۱ شهريور ۵۹ با حضور مقامات نيروي هوايي ارتش برگزار شد.

                           
نخستين مراسم تجليل از خلبانان پيشكسوت شركت كننده در عمليات هوايي ۳۱ شهريور ۵۹ با عنوان "اولين پاسخ" به همت دفتر مطالعات و تحقيقات استراتژيك نيروي هوايي با حضور مسئولان، فرماندهان و جمعي از پيشكسوتان و خانواده شهداي نيروي هوايي ارتش در تالار خليج فارس باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.
در اين مراسم شخصيت هاي لشكري از جمله امير سرتيپ خلبان "عليرضابرخور" جانشين فرماندهي نهاجا، امير سرتيپ خلبان "عزيز نصيرزاده" معاون هماهنگ كننده و امير سرتيپ خلبان "حسين چيت فروش" مشاور فرماندهي نهاجا حضور داشتند.
گفتني است در اين مراسم از ۵۰ نفر از خلبانان و پرسنل فني پيشكسوت نهاجا در عمليات هوايي ۳۱ شهريور ۵۹ تجليل به عمل آمد.
اين مراسم، بزرگداشت آمادگي نيروي هوايي ارتش در اولين پاسخ به دشمن بود.
جمعي از خلبانان شركت كننده در عمليات اولين پاسخ، به بيان خاطراتي از اين عمليات پرداختند.
شايان ذكراست عمليات اولين پاسخ، سه ساعت پس از حمله هوايي عراق به پايگاه هاي كشورمان انجام شد؛ در اين عمليات 12 فروند از هواپيماهاي جنگنده شكاري نيروي هوايي ارتش در قالب 3 گروه پروازي از پايگاه هاي بوشهر و همدان، پايگاه هاي شعيبيه، كوت و الرشيد عراق را بمباران و صدمات قابل ملاحظه اي به آن ها وارد آوردند.
همچنين در اين عمليات سرلشكر خلبان "محمد صالحي" و سرلشكر خلبان "خالد حيدري" به عنوان اولين خلبانان شهيد دفاع مقدس به درجه رفيع شهادت نايل آمدند.

ارسال شده در تاریخ : 13 مهر 1393برچسب:, :: 20:18 :: توسط : محمد مهدی محسنی

 

مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب، ساعت 1800 تا 2230 روز گذشته 1393/07/06 با تجلیل از برترین‌های جبهه مردمی حزب الله در فضای رسانه های دیجیتال به کار خود پایان داد.

این مراسم بدون حضور دولتی ها و با حضور سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار کاظمینی فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص)، حسین یکتا رئیس قرارگاه خاتم‌الاوصیا(ص) و فعالان حزب اللهی و انقلابی عرصه سایبری و جنگ نرم برگزار شد.

با کلیک روی تصاویر در ادامه مطلب سایز واقعی آن را ببینید:


ارسال شده در تاریخ : 13 مهر 1393برچسب:, :: 20:18 :: توسط : محمد مهدی محسنی

 

گزارش تصویری در ادامه مطلب

امیر سرلشکر محمد سلیمی مشاور نظامی فرمانده معظم کل قوا در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت سرلشکر ولی‌الله فلاحی که در محل دافوس ارتش برگزار شد، اظهار داشت: وقتی حریف از شما تعریف کند قدرت شما مشخص می‌شود. الان می‌بینیم آقایان کسینجر و برژینسکی خطاب به دولتمردان آمریکا می‌گویند: برای چه اعلام می‌کنید که ایران بمب اتم می‌خواهد؟ چرا به چیزی که به ثمر نرسیده کلید کرده‌اید؟ بروید به دنبال دلایل اثرگذاری این رژیم در منطقه و اینکه چطور حاکمیت آمریکا در منطقه را زیر سؤال می‌برند و ابرقدرتی آمریکا را به چالش می‌کشد. آنها از حالا صاحب بمب اتم هستند چون خودتان معتقدید جمهوری اسلامی ایران در منطقه اثرگذار است.

سلیمی تاکید کرد: این حرف‌های کسینجر مفت به دست نیامده است ما امثال فلاحی‌ها را داده‌ایم که حالا دشمن این طور از ما تعریف می‌کند.

وی با اشاره به شخصیت شهید فلاحی گفت: فلاحی نوع حرکتش هدفمند و آوازه علم و مدیریتش زبانزد بود. او فردی حق‌پذیر و صاحب علم بود.

مشاور نظامی فرمانده معظم کل قوا در ادامه سخنانش با اشاره به خاطره‌ای از اوایل انقلاب اظهار داشت: ابتدای انقلاب و زمان نخست وزیری بازرگان هیأت دولت به همراه 2 نفر از شورای انقلاب برای بازدید از ستاد مشترک ارتش آمدند و فرماندهان یکی یکی گزارش جنگ را می‌دادند. یک روحانی هم در میان آنها بود که من تا حالا ایشان را ندیده بودم و ایشان مقام معظم رهبری بودند. من تا آن موقع روحانی که ساعت مچی دستش باشد ندیده بودم اما ایشان یک ساعت مچی در دستش داشتند و سخنان فرماندهان را در یک دفترچه یادداشت می‌کردند. به یاد دارم زمانی که تیمسار فلاحی سخن می‌گفت ایشان خیلی بیشتر یادداشت می‌کردند.

سلیمی ادامه داد:‌ در آن زمان هر روز 200-300 دختر و پسر قرتی به خیابان مقابل ستاد ارتش می‌آمدند و شعار می‌دادند «این ارتش طاغوتی منحل گردد ارتش توحیدی ایجاد باید گردد» و ما هم در آن زمان با لباس شخصی رفت و آمد می‌کردیم. البته مسلم بود که این افراد مارکسیست‌ها و کمونیست‌ها هستند و منتظرند تا یک رژیم سرنگون شود و امکانات آن را در اختیار بگیرند و ابتدا باید ارتش را از بین ببرند.

وی خاطرنشان کرد: بالاخره از طرف شورای انقلاب مقام معظم رهبری به عنوان نماینده امام در وزارت دفاع و ارتش مسئول شدند و بنده به عنوان رئیس دفتر ایشان مشغول خدمت شدم. یک روز به ایشان گفتم چه چیزی بود که آن روز می‌نوشتید؟ آیا شما با ارتش خوب نیستید و می‌خواهید ارتش منحل شود؟ ایشان گفتند: این حرف‌ها چیست؟ گفتم: مگر جمعیت معترض به ارتش را نمی‌بینید که هر روز شعار می‌دهند؟ ایشان فرمودند: من با ارتش خوب نباشم؟ سپس گوشه قبایشان را گرفتند و گفتند: اگر این لباس بر تنم نبود حتما در لباس (ارتش) بودم. ارتش یک خار ستبر برنده‌ای است در کنار گل جمهوری اسلامی ایران که به هیچ متجاوزی اجازه دسترسی به آن را نمی‌دهد.

سلیمی ادامه داد: آقا نسبت به فلاحی نیز گفتند: دیدم این فرد بلانسبت نظامیان دیگر است و تاکت